Rozhovor s Vaškem Hávou

Kdo by neznal nejznámějšího DJ na Pelhřimovsku. Vašek Háva brázdí diskotéky na Pelhřimovsku již více jak 40 let, za tuto dobu si zde vybudoval velmi silné jméno a jeho diskotéky mají šťávu.

Vašek Háva společně s Vláďou Ježkem a Pepou Rodem se také setkávají na pódiu a jedinečné akci Legendy diskoték.

—-

L: Ahoj Vašku, letos se v Horní Cerekvi konají již celkově 4-té Legendy diskoték. Pamatuješ, kdy přišel nápad udělat takovou vzpomínkovou akci?

Nápad udělat vzpomínkovou diskotéku přišel již před 20ti léty. Tehdy se to jmenovalo 20let diskoték na pelhřimovsku. Byli jsme o hromadu mladší, takže jsme si jako legendy vůbec nepřipadali.

Akce byla v Máji a mezi sponzory byl jistý pelhřimovský autosalon, který dokonce vystavoval na pódiu osobní automobil. Dneska by to už z požárních důvodů neprošlo.


Dalších dvacet let se nic nedělo, až v roce 2020 kdosi přišel s nápadem opět něco uspořádat. Dali jsme s kolegy hlavy dohromady, kteří byli pochopitelně pro zase něco spáchat. Licitovalo se, jaký dáme akci název, padlo více návrhů.

Nakonec byl zvolen název Legendy diskoték,který vymyslel Dj Marcus Burian. V první řadě však bylo potřeba vymyslet nějaký program a hlavně zajistit sál kde, se akce bude konat. Naše kroky tedy vedly do místního kulturního stánku Máj, kde jsme byli velice vřele přijati . Náš nápad se jim náramně líbil, slovo dalo slovo a hned jsme domluvili termín. Vytiskly se plakáty a zahájili velké přípravy. Jako z udělání přišel však covid a veškeré veřejné produkce byly zakázány. Čekalo se tím pádem další dva roky a 19.11.2022 se akce konečně mohla konat. Překvapil nás, jaký byl zájem lidí o vstupenky.

Vše se prodalo již v předprodeji. Další rok jsme akci v Pelhřimově opakovali, opět byl zájem obrovský.

Na této akci jako host vystoupila populární česká zpěvačka Hedi Janků. Stejně tak bylo vyprodáno i na Legendách v Horní Cerekvi.

L: Jak to bude letos v Horní Cerekvi?

Nyní připravujeme již čtvrté pokračování v Horní Cerekvi. S námi vystoupí skupina Holki, předtančení zajistí pelhřimovská taneční skupina BeeBa 535, během večera se objeví za dýdžejským pultem jako host Dj Bzuk.

Pochopitelně se velice těšíme, jak se opět shledáme s lidmi, se kterými jsme se před 40ti léty na svých diskotékách pravidelně potkávali. Dalo by se říci, že si to přímo užíváme.

K dokonalé vzpomínkové atmosféře samozřejmě patří i muzika, kterou jsme tehdy pouštěli. Proto bych chtěl na závěr pozvat všechny ty, kteří nemají žádný program na letošní Velikonoční sobotu 30.3.2024 do Kulturního domu v Horní Cerekvi.

L: Letos se také uskuteční ještě jedny Legendy a to v pelhřimovském Máji, kdy to bude a na co se můžou lidé těšit?

Ano v tuto chvíli připravujeme také Legendy diskoték v pelhřimovském Máji, které se uskuteční 16.11.2024.

A těšit se můžou opět na DJ Eda z Londýna a tentokrát s ním přicestuje i saxofonistka Liz Monroe. Takže to bude opravdová hudební událost.

Další program večera připravujeme a je jasné, že nemůžeme vše prozradit.

Legendy diskoték najdete také na Facebooku, kde najdete další informace a také mnoho fotek a videí a také zde najdete seznam míst, kde zakoupíte vstupenky na tuto jedinečnou akci.

Zavzpomínat můžete na Legendy diskoték z pelhřimovského Máje

Přejít nahoru