Neuvěřitelný rekord byl zapsán do České knihy rekordů, který by se klidně mohl nazývat “ plechová pusa „

Pan Radim Řehůřek z Radošova dokázal pozřít 10 kusů chilli papriček s názvem Trinidad Moruga Scorpion Red (pálivost: 2 009 231 SHU) o celkové hmotnosti cca 80 gramů v čase 2:15,18 minuty. 

V průběhu pokusu nebylo povoleno papriky nijak zapíjet ani zajídat a po uplynutí limitu komisař po dobu 30minutové tzv. karantény nadále sledoval rekordmana a teprve poté mohl konstatovat zdárný průběh a uznání rekordu. Rekordní výkon byl zaregistrován do České databanky rekordů v neděli 18. června 2023 v rámci programu akce Cars&Food Festival pořádané společností Mediaova Events s.r.o. v Trojhalí Karolina Ostrava.

Pan Radim trpí Usherovým syndromem, kdy postupně člověk ztrácí sluch, zrak a další smysly.

„Mám Usherův syndrom – to je takové bebí, u kterého postupně slepnete, hluchnete a u mé varianty onemocnění i ztrácíte rovnováhu. Já jsem normálně hluchý jak poleno, nevidím skoro nic a motám se jak nalitej (podpírá mě většinou má milovaná žena Stáňa, nebo můj supersyn Max). Ale se vším se dá žít. Jen musíte být pozitivně naladění, nevnímat pakárny kolem (nebo spíš si je nepřipouštět) a být a snažit se být silní. Jasně, sem tam přijde depka, ale dám si chilli, pokecám s rodinkou a…..Na druhou stranu tento stav má svá pozitiva. Zocelí vás.  Naučíte se být pokorní, nikoliv ale pokoření. “Slyšíte a vidíte” to, co jste dříve nevnímali. A “slyšíte a vidíte” to co “nevidí a neslyší” “normální” lidé. Dáte se na cestu sebepoznání. A musíte bojovat. Svět, ani život se s vámi nemazlí – toto sice platí pro všechny, ale pro mě (a podobné) vícenásobně.“

Pan Radim Řehůřek