V sobotu 18.února se v tělocvičně na ZŠ Osvobození v Pelhřimově odehrál nejen poslední zápas základní části, ale také 1000. utkání A-týmu Florbalu Pelhřimov.

K vidění tak nebyl jen zápas, který byl napínavý od začátku, až do konce, ale i předávání cen hráčům, kteří odehráli nejvíce utkání v dresu A-týmu Florbalu Pelhřimov.

V článku najdete fotografie a video rozhovory.

Pozn. Pokud se Vám nenačtou hned videa, obnovte prosím stránku, například klávesou F5.

Ceny předávali předseda Spartaku Pelhřimov pan Jiří Kučera, ředitelka ZŠ Osvobození paní Mgr. Šárka Třísková a vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Městského úřadu Pelhřimov pan Ing. Zbyněk Rychetský.

Oceněni byli současní i bývalí hráči:

  • Vlastimil Zápotočný V deseti sezónách odehrál 328 zápasů, ve 232 oficiálních vstřelil 246 branek.
  • Lukáš Zrzavý V áčku právě hraje svoji 12. sezónu a odehráno má 385 utkání. Vzácně vyrovnaná je jeho bodová bilance s 101 brankami a 105 asistencemi.
  • Jan KnězůHonza má na svém kontě 405 utkání. Honza je také dlouholetým trenérem mládežnických družstev oddílu. Současně je také kapitánem A-týmu.
  • Václav FučíkVe 12. sezónách odehrál 422 utkání. Šestkrát ovládl sezónní kanadské bodování A-týmu.
  • Jiří JirkůJirka dosáhl magické mety 600 kanadských bodů, je nejlepším střelcem historie Spartaku se 409 přesnými trefami.
  • Zbyněk VenkrbecBrankář s nejvíce odchytanými zápasy. Za 15 sezón zvládl 443 utkání. Byl také u všech deseti prvoligových sezón Spartaku.
  • Marek ŠkvrkalaObránce áčka v něm válí už svoji 18. sezónu. Má za sebou 588 utkání.
  • Petr PoduškaHráč s nejvíce kanadskými body v áčku – 721 bodů. Devětkrát v TOP3 sezónního kanadského bodování. Byl také dlouholetým kapitánem áčka.
  • Martin KosHráč s nejvíce asistencemi v áčku, hráč s nejvíce oficiálními utkáními na svém kontě. Řadu sezón trenér A-týmu. Hráč, který hrál i za superligové týmy Znojma či Pardubic.
  • Jan KotenSoučasný trenér A-týmu,hráč který nastoupil za áčko v rekordních 22 sezónách k 692 utkáním. Hráč s nejvíce odehranými přátelskými zápasy.
Předávání ocenění
Petr Poduška

Ani fanoušci nepřišli zkrátka a mohli si zasoutěžit v divácké soutěži o teplou šálu Florbalu Pelhřimov.

Ceny vylosovaným předával velitel fanklubu Honza Zrzavý.

Honza Zrzavý

A-tým se teď bude připravovat na první zápas čtvrtfinále playoff, které se odehraje v sobotu 25.2.2023 od 20 hodin v Havířově.

Přehled všech utkání playoff najdete na stránkách A-týmu Florbalu Pelhřimov

Honza Knězů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *