Dnes bylo v muzeu rekordů v zlatých českých ručičkách opravdu rušno.

Na začátku jsme měli možnost poznat dva rekordmany, kteří se zapsali do české knihy rekordů svými plaveckými rekordy a nakonec přišli i senátoři ze Senátu PČR, včele s představiteli města.

Rekordmankou, která se zapsala do české knihy rekordů se stala paní Markéta Pechová, která ve dvanácti letech přisla o pravou nohu. I s tímto handicapem přeplavala v roce 2019 kanál La Manche  v čase 12:31 hodin a stala se tak první handicapovanou ženou na světě s tímto rekordem.

Markéta Pechová

Rekordmanem, který byl zapsán do české knihy rekordů se stal i 79 letý Jan Novák, který v roce 1974 přeplaval kanál La Manche v těžším směru, tady z Anglie ( Dover )  do Francie ( Calais ) v čase 13:27 hodin. Stal se tak prvním „suchozemcem“ který tento kanál přeplaval těžším směru.

Jan Novák

Nakonec navštívilo Zlaté české ručičky i 8 senátorů a představitelé města Pelhřimova. Senátoři přivezli sebou i vodu z kašny Valdštejnské zahrady a přispěli tak k vytvoření českého rekordu, kdy bylo do říčky Bělé nalito nejvíce vzorků vody z českých i světových vod.

Senátoři ze Senátu PČR s představiteli města Pelhřimova

Fotogalerie.:

Video zpracováváme a bude dostupné na našem Youtube kanálu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *