Ve středu 2.6.2021 se v Pelhřimově, městě rekordů konalo slavnostní předávání cen Rekordman roku 2021 v několika kategoriích. Předávání cen se zhostili starosta Pelhřimova Ladislav Med, místostarosta Pelhřimova Zdeněk Jaroš, místostarosta Pelhřimova Ing. Josef Koch a za Kraj Vysočina zástupce ředitele – ředitel sekce pro službu veřejnosti Ing. Miroslav Březina.

Předávání cen proběhlo v sále restaurace Na Čtyřce v Pelhřimově. Pojďte se s námi podívat na Rekordmany roku 2021.

Kategorie Rekordmanská síň slávy

V Pelhřimově – městě rekordů uveden nejúspěšnější český himálajský horolezec, držitel několika rekordů a řady prvenství – Radek Jaroš,  specialista na expedice v malém týmu, který výstupy absolvuje výhradně bez použití kyslíkového přístroje a bez pomoci výškových nosičů. Poté, co úspěšně dobyl poslední, čtrnáctou osmitisícovku – K2 – se stal prvním Čechem a teprve 15. člověkem na světě, který získal tzv. Korunu Himálaje (zdolal čtrnáct nejvyšších hor naší planety, velikánů, přesahujících svojí výškou hranici osmi tisíc metrů). Dokázal to navíc v nejvyšším věku ze všech držitelů Koruny Himálaje. V době, kdy stanul na vrcholu K2, bylo mu přesně 50 let, 2 měsíce a 27 dnů.

Kategorie muži.:

Petr Kocián z Hronova, který vydržel 2:15:03 hodin v průhledném boxu zasypaný 465kg ledových kostek o teplotě -5°C. Rekordman po celou dobu stál a byl zasypán leden po prsa. Během rekordu bylo postupně přidáno dalších 30kg ledu, který postupně odtával. Petr Kocián měl v době rekordu na sobě pouze plavky, boty do vody a kšiltovku. GRATULUJEME!

Kategorie Handicap.:

Miroslav Motejzník ze Strakonic, kterému byla amputována levá noha v podkolenní po autonehodě, dokázal zdolat vrchol nepálské hory MERA PEAK ( 6461 m.n.m ). Rekordman také dokončil 5.září 2020 v Prachaticích terénní triatlon XTERRA CZECH v čase 5:58:48:9 hodin. V průběhu závodu musel také uplavat vzdálenost 1,5km, na horském kole absolvovat 33km a ve volném terénu oběhnout 10 a 5km. GRATULUJEME!

Kategorie Kuriozita roku.:

Mgr. Miroslav Vaváček z Tábora je autorem projektu „Experiment, aneb plnou parou vpřed! Umělecká produkce s modely parních strojů“ Projekt je rozdělen do samostatných vystoupení nazvaných „Parní show Jamese Watta – historie využití parní síly od starověku po současnost“ a „Parostrojní řemesla – mistrovské modely historických průmyslových provozů poháněné starožitnými parními strojky“.

Kategorie Propagační rekord roku.:

Jan Smrčka z Kozolup absolvoval první originální let s balónem, který měl místo tradičního koše mobilní toaletu TOI-TOI. Od úsměvného nápadu k jeho realizaci uplynuly dva roky, během nichž pilot pracoval i na potřebné certifikaci netradiční „kabiny“ a dalších detailech nezbytných k tomu, aby se tento kuriózní let mohl uskutečnit. 1. mobilní toaleta vzlétla k nebi v sobotu 13. června 2020 z Masarykova náměstí v Pelhřimově – městě rekordů a její let trval 21:16 min. 

Kategorie Charitativní rekord roku.:

Spolek Andělé Stromu života uspořádal charitativní projekt „Jedou jako o život“, v rámci kterého Barbora Olivková a Jan Szyszkowicz dokázali v průběhu 6 dní, 13 hodin a 10 minut přejet na koloběžkách celé území ČR z nejvýchodnějšího do nejzápadnějšího bodu. Trasu dlouhou 803 km, na které zdolali převýšení 7 865 m, absolvovali na sportovních koloběžkách zn. Kostka, přičemž čistý čas jízdy při průměrné rychlosti 14,3 km/h činil 56:07:27 h. 

V rámci Rekordmana roku 2021, převzali ocenění i Rekordmani roku 2020, kteří nemohli z důvodů situace cenu převzít, nebo se nenašel vhodný termín.

Kategorie muži 2020.:

Luboš Hanus z Žemličkovy Lhoty, člen Aerobik studio Dvojka Sedlčany, se stal pod vedením trenérky Kristýny Faktorové v letech 2016 – 2019 držitelem 6 titulů mistra světa ve sportovním aerobiku v kategoriích cadet Men, cadet Mixed Pairs, junior Men a junior mixed Pairs organizace FISAF International:

MS 2016 (Vídeň) – 1. místo v kategorii cadet Men a s partnerkou Michaelou Zelenkovou 1. místo v kategorii cadet Mixed Pairs

MS 2017 (Leiden) – 1.místo v kategorii cadet Men a s partnerkou Michaelou  Zelenkovou 1.místo v kategorii junior Mixed Pairs

MS 2018 (Leiden) – 1. místo v kategorii junior Men

MS 2019 (Leiden) – 1. místo v kategorii junior Men

Dalších 9 medailí (z toho 5 zlatých) získal rekordman na mistrovství Evropy.

Kategorie Kuriozita roku 2020.:

Podle výtvarného návrhu Josef Sodomky vytvořili kováři Petr Píša, Oliver Krejčí, Tomáš Janovec a Adam Štumar unikátní loutku rytíře proměňujícího se v průběhu představení s názvem REZAVÁ RAPSODIE v anděla. Výška loutky, vážící 1700 kg, je 7,6 m, přičemž ovládací „kříž“ ční ve výši 9,5 m. Loutka dokáže pomalu kráčet, pokleknout, vzít svoji Múzu na dlaň a vynést ji do výšky své hlavy.

Ocenění převzali také ředitelé základních škol v Pelhřimově za práci pro děti během uzávěry škol.

DĚKUJEME CELÉMU TÝMU AGENTURY DOBRÝ DEN A MUZEA REKORDŮ A KURIOZIT ZA POZVÁNÍ NA TUTO PERFEKTNÍ AKCI!

Fotogalerie a video.:

Video.:

[origincode_videogallery id=“6″]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *