Nový český rekord, slepečtí psi a zahrání na kytaru

Dnes 10.8.2021 bylo v expozici Zlaté české ručičky opravdu rušno 🙂 Nevidomý muž nakrájel nudle v rekordním čase, bylo možné si vyzkoušet jaké to je, když Vás vede slepecký pes a nakonec nevidomý muž zahrál na kytaru, která je poskládaná pouze ze sirek.

Pan Pavel Kubíček je nevidomý kuchař, který se toho jak se říká nebojí. V minulosti jste mohli pana Kubíčka vidět na festivalu Pelhřimov – město rekordů, kde jste mohli vidět jeho obří topinku o hmotnosti 24,8kg. Dnes se pan Kubíček rozhodl vytvořit nový český rekord v krájení nudlí a povedlo se. Nudle si nejen sám udělal, vytvořil těsto, vyválel a usušil, ale taky v čase 2:30:53 minut nakrájel 500g nudlí, které neměli v tloušťce více jak 3mm. Pan Kubíček nakonec také zahrál na kytaru, která je postaveno pouze ze sirek.

Součástí dnešního dne byla i ukázka organizace SONS ČR ( Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR ), která vychovává a cvičí slepecké psy,. Možností bylo si vyzkoušet jak nevidomí za pomocí pejska zvládají každodenní chůzi po venkovním prostředí.

Nakonec nám pan Kubíček zahrál na kytaru ze sirek ( děkujeme České televizi za možnost natočit tuto kulturní vložku 🙂 )

Kompletní fotogalerie.:

Všechna videa nejen z této akce jsou dostupné na našem Youtube kanálu.:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *