Hokejové derby HC Pelhřimov vs. HC Jiskra Humpolec

Aktualizace textu 20.9.2021

V pátek 17. září se hrálo hokejové utkání skupiny A mezi HC Pelhřimov a HC Jiskra Humpolec.

Na utkání přišlo bezmála 1000 fanoušků, přesně 920 fanoušků obou týmů.

Na zimní stadion zavítal i veterán UFC a král Oktagonu Karlos „Terminátor“ Vémola, který zahájil utkání úvodním buly.

Domácí nenechali nic náhodě a nedali šanci Jiskře. Už po první třetině vedli domácí 2:0

Druhou třetinu ovládli také domácí. Jiskra sice snížila náskok domácích, ale domácí zvýšili náskok a po druhé třetině vedli domácí, už 5:2 nad Jiskou.

Třetí třetina, byla ve znamení jediného gólů a to hostů, kdy Jiskra snížila náskok domácích na 5:3. Na vítězství hostů to, ale nestačilo.

Tým Pelhřimova rozcupoval Jiskru po třetí třetině 5:3 a zaslouženě zvítězil v tomto derby.

Součástí derby bylo i vystoupení obou starostů, pana Ladislava Meda ( Pelhřimov ) a Karel Kratochvíl ( Humpolec ).

Celé derby moderoval pořadatel domácích zápasů Lukáš Vlček, který také klubu pomáhá s organizačními věcmi a občas také pomáhá s trénováním kategorie 1. a 2. třídy.

Vystoupili také krasobruslařky.

Kompletní výpis derby :

Branky a nahrávky: 4. Marek Hadrava (Mečiar), 11. Filip Kasalý (Marek Hadrava, Martin Hadrava), 23. Filip Kasalý (Vysloužil), 25. Dvořák (Hadrava Martin), 26. Votápek (Vácha) – 25. Prokop (Daňhel), 39. Daňhel, 57. Hubata.

Vyloučení: 10:6.